9 października 2016

Książka na jesienne wieczory -"Życie pechowej emigrantki" Wydawnictwo Czarna Kawa


Ponury klimat za oknem, zsuwające się po oknie krople deszczu, szybko kończące się dni to nieodłączne elementy jesieni. Ten czas jest dla mnie motywacją do nadrabiania filmowych oraz książkowych zaległości. Dlatego też co wieczór siadam w wygodnym fotelu z kubkiem ulubionej kawy, a do tego okrywam się miękkim kocykiem i relaksuję się z książką w ręku. Tym razem wybrałam Życie pechowej emigrantki, pozycję wydaną przez Wydawnictwo Czarna Kawa. Jest to książka, która w sierpniu tego roku miała swoją premierę, więc jest jeszcze całkiem nowiutka na rynku. Bardzo lubię czytać nowości - takie, których recenzje nie znajdują się na co drugiej stronie księgarni, mogę wtedy śmiało kierować się jedynie okładką, tytułem i wstępnym opisem fabuły.   


Mówią, że książki nie powinno się oceniać po okładce, jednak z pewnością dostrzeżemy, że zewnątrz książka pt. Życie pechowej emigrantki wygląda bardzo kolorowo i tym samym zachęca do przeczytania, prawda? Okładka książki została przygotowana z poczuciem humoru. Można się domyślić, że przedstawia ona główną bohaterkę książki - nietypową podróżniczkę, która co rusz zmienia miejsce nie tylko pracy, ale także zamieszkania. Stąd też przemieszcza się w różne miejsca, do różnych krajów i spotykają ją tam zabawne, nieprawdopodobne oraz także pełne grozy sytuacje. Emigrantka jest z pozoru zwykłą kobietą, jednak jej życie nagle ulega diametralnym zmianom - także w sposobie myślenia oraz w stylu bycia autorki. 

 

Książka jest wydana bardzo ładnie, czcionka jest idealna do czytania - nieduża, a dzięki temu po długim czasie czytania nasze oczy nie bolą. Do tego wewnątrz książki znajdują się humorystyczne rysunki, które nawiązują do przeczytanego fragmentu tekstu, a ich głównym zadaniem jest umilanie czytania oraz pobudzanie naszej wyobraźni.     


Książka opowiada o bardzo przyjaznej bohaterce, która poza tym, że przeżywa zabawne historie, to także ładuje się w ogromne tarapaty. Jest to bardzo dynamiczna opowieść o życiu emigrantki, która zapoznaje na swojej drodze obywateli wielu krajów. Dzięki temu nawiązuje znajomości, przyjaźnie i poznaje dany kraj od samego wnętrza. Wbrew pozorom autorka nie porusza stereotypowych zachowań. Na swój sposób opisuje mieszkańców danych krain. Co sprawia, że wizja przeczytania kolejnej przygody bohaterki jeszcze bardziej motywuje do dalszego czytania. Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Przede wszystkim jest ona interesująca, a wciąga tak jak mało która publikacja. Co sprawia, że książka nabiera wspaniałej wartości - szczególnie dla tych, którzy uwielbiają czytać.  


Jestem bardzo zadowolona z przeczytania książki pt. Życie pechowej emigrantki. Jest to świetna publikacja, opisująca przygody emigrantki, z którą wiele z nas - kobiet może się upodabniać. Przecież my podobnie jak główna bohaterka utworu poszukujemy własnego miejsca w świecie, własnego ja. Bardzo polubiłam emigrantkę, która wydaje się być bardzo sympatyczną osobą - tylko nieco pogubioną, zupełnie tak jak większość z nas. Za to ma niesamowitą odwagę i pomimo przeciwności losu nigdy się nie poddaje. Czego możemy się od niej nauczyć. Bardzo spodobały mi się historie bohaterki i z niecierpliwością czekam na więcej! 

6 komentarzy :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka