22 lipca 2016

Jak skutecznie połączyć naukę i zabawę? + KONKURS


Jak byłam małą dziewczynką zawsze zastanawiałam się jak połączyć naukę języka i zabawę. Szczerze mówiąc nie bardzo mi to wychodziło i wiecznie byłam skazana na mozolną naukę słówek czy wyrażeń prosto z kartki. Żadne fiszki i tym podobne nie wchodziły w grę - bo zabierały mi mnóstwo czasu, a tak naprawdę nigdy nie były dla mnie specjalnie efektywne. Teraz, kiedy od tamtej pory minęło już trochę czasu poznaliśmy Akademię Umysłu - programy i gry edukacyjne, które przede wszystkim mają zadbać o nasz umysł, pamięć, czytanie i koncentrację, ale nas zaciekawiła sekcja dla Juniora - z nauką języka angielskiego i choć teoretycznie jest to program dla dzieci, to również i dorośli grający z dzieckiem z pewnością się czegoś nauczą! Dzisiaj zatem będziecie mieli okazję poznać taki program od środka i dodatkowo zgarnąć go dla swojej pociechy w naszym konkursie.
     

Program umieszczony jest na płycie CD, którą wystarczy włożyć do napędu naszego komputera. Następnie uruchamia się okienko startu, które pozwala przejść w następnym kroku do instalacji gry. Sama instalacja trwa dosłownie kilka sekund, a program nie zajmuję dużo miejsca na dysku - więc z pewnością zawsze znajdzie się dla niego miejsce. Dodatkowo z instalacją programu poradzi sobie nawet przedszkolak, bo jest dziecinnie prosta!  


Zaraz po zainstalowaniu włącza nam się już program, na początku po zakątkach gry oprowadza nas Tabi - bohater, który zawsze w trakcie zabawy służy nam pomocą, a każde ćwiczenie dokładnie omawia oraz pokazuje na krótkim filmiku. Ma bardzo sympatyczny głos i z pewnością polubi go każdy maluch! Po wysłuchaniu wstępu dziecko będzie mogło wybrać zwierzątko, które najbardziej lubi, aby pod tą postacią zapisywać swoje wyniki. Myślę, że to świetna alternatywa biorąc pod uwagę to, że nie każdy przedszkolak potrafi pisać, a wpisanie swojego imienia byłoby dla niego problemem. Tutaj po prostu wybieramy swojego ulubionego zwierzaka i on skryje nasze dotychczasowe osiągnięcia. 


Program poza tym, że ma wiele ćwiczeń do wyboru, to dodatkowo znaleźć w nim możemy kolorowanki, wykreślanki, rebusy oraz inne grafiki edukacyjne, które możemy pobrać, a następnie wydrukować. Dzięki temu maluch może odpocząć czasami od komputera i nadal korzystać z programu tyle, że w trochę innej formie. 


Jak na prawdziwego kibica przystało naszą uwagę przykuła gra, która polega na strzelaniu rzutów karnych. Przyznam, że to gra zawsze na czasie - tym bardziej dla chłopców, którzy są na etapie "bycia jak Robert Lewandowski". Nie jest to banalna gra, bo trzeba wykazać się sprytem, gdyż bramkarz cały czas się porusza. Należy wybrać odpowiedni moment i nacisnąć prawy przycisk myszki, aby piłka trafiła w miejsce, które wskazaliśmy. Jeśli nam się uda pojawi się w górnym miejscu na ekranie informacja - "Gol!", a kibice na trybunach zaczną wiwatować. Co jak co, ale ta gra jest bardzo emocjonująca i z pewnością bardzo realistyczna. A co najważniejsze uczy malucha sprytu, koncentracji, szybkiej reakcji i opanowywania swoich emocji. 


W programie nie mogło zabraknąć puzzli. Wiecie co? Uwielbiam puzzle, ale jest jedna rzecz, której w nich nienawidzę... sprzątania tych wszystkich, małych kawałków! Zawsze było tak, że po kilku układaniach gubił mi się jeden kawałek i potem obrazek już nie miał takiego efektu. A tu? Puzzle są na ekranie, z pewnością się nigdy nie zgubią, a układanie ich jest niezwykle przyjemne. Oczywiście możemy odpowiednio do wieku dziecka dobrać poziom trudności, który pozwoli mu na rozwój wyobraźni, cierpliwości i zręczności. Bardzo spodobały mi się zdjęcia, które trzeba ułożyć - są bardzo realistyczne, wykonane z pomysłem, a do tego są bardzo kolorowe. Przez co układanie puzzli jest jeszcze bardziej przyjemniejszym zajęciem. 

 
 

A teraz element programu Junior, który przyznam bardzo mnie zaciekawił i pozytywnie zaskoczył. Gimnastyka! Tak, dobrze czytacie gimnastyka. Kiedy maluch będzie zbyt długo korzystał z programu możemy uruchomić mu grę "hopsasa" (lub sama automatycznie będzie zachęcać malucha po kilku minutach gry do włączenia tego ćwiczenia), która pozwoli mu na odpoczynek od komputera, rozruszanie stawów i krótki przerywnik od wytężania umysłu. Po uruchomieniu tej gry pojawi się na polanie kukiełka, która będzie pokazywać nam jakie ćwiczenie aktualnie mamy wykonać. Dodatkowo grze towarzyszy też głos objaśniający dane ćwiczenie. Warto wspomnieć, że kukiełka wykonuje ćwiczenia w takim tempie, aby nasz maluch mógł spokojnie za nią nadążyć. Takie ćwiczenia z pewnością są idealnym przerywnikiem korzystania z gier w programie.  

 

Kolejnymi grami są między innymi: układanie patyków do ogniska w odpowiedniej kolejności (np. od największego do najmniejszego). Uczy ona przede wszystkim logicznego myślenia oraz porządkowania elementów. Druga gra, to psikanie ciała sprayem na komary. Kiedy komar zbliża się do ręki, należy psiknąć w niego sprayem. Gra bardzo realistyczna, nie jeden maluch spotka się z realnym życiu z taką sytuacją, a wtedy z pewnością zapamięta co należy zrobić. Gra ta uczy przede wszystkim szybkiej reakcji oraz ćwiczy koordynacje wzrokowo-ruchową. 

 
 
  
Program oczywiście kryje o wiele więcej ćwiczeń niż my przedstawiliśmy. Po prostu na przedstawienie wszystkich nie starczyłoby nam czasu i miejsca w poście. Każda gra z pewnością jest bardzo wartościowa dla malucha i zawsze czegoś pożytecznego go nauczy. Dodatkowo Junior Lato to wersja z językiem angielskim, która po uruchomieniu uczy dziecko języka i pozwala na szybką adaptację języka obcego poprzez przyjemną zabawę. Wiadomo, że najlepiej zacząć uczyć się już od małego, więc taki program, to niewątpliwie inwestycja w przyszłość naszego malucha. Z pewnością dzięki niemu za kilka lat o wiele lepiej będzie sobie radził z językiem, a nauka nowego nie sprawi mu tyle problemów. Jeśli macie ochotę przeczytać o programie Junior jeszcze więcej, to zapraszamy Was na stronę internetową Akademii Umysłu. A teraz i Wy możecie poznać program Junior Lato! Zapraszamy Was do udziału w naszym konkursie, w którym aż pięcioro z Was może stać się właścicielem programu Junior Lato w wersji elektronicznej.

DODATKOWO zachęcamy Was także do zapisania się na całkowicie darmowy kurs Maraton Umysłu. Dzięki któremu dowiecie się jak ćwiczyć mózg, jak sprawić, że będzie on w dobrej kondycji, a w szczególności poznacie ciekawostki
 na temat jego pracy! Kurs składa się z 10-ciu lekcji, na które nie będziesz musiał wychodzić z domu! Wszystko będzie odbywało się poprzez e-mail. Brzmi ciekawie, prawda? Jeśli jesteście zainteresowani, to zostawcie tutaj: www.akademia-umyslu.pl/newsletter-maraton swoje imię i adres e-mail.  


REGULAMIN KONKURSU

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą Nauka nie jedno ma imię i jest zwany w dalszej części regulaminu: Konkursem. 
2. Organizatorem Konkursu są autorzy bloga zopiniuj.blogspot.com
3. Partnerem Konkursu i tym samym sponsorem nagrody jest Akademia Umysłu
4. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie zopiniuj.blogspot.com w dniach od 22 lipca do 12 sierpnia 2016 r. 

§ 2 WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1. Uczestnikiem Konkursu (Uczestnik) może być każda osoba fizyczna, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.  
2. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest łączne spełnienie następujących warunków: a) każda osoba biorąca udział w Konkursie musi posiadać status Uczestnika zgodnie z § 2 pkt 1. b) osoba biorąca udział w Konkursie musi odpowiedzieć pod tym postem na pytanie konkursowe, które brzmi: 
Jak spędzasz lub spędziłabyś/spędziłbyś wakacje z dzieckiem? (PAMIĘTAJ, ŻE TWOJA WYPOWIEDŹ NIE POWINNA MIEĆ WIĘCEJ NIŻ 5 ZDAŃ!)

§ 3 NAGRODY

1. Nagrodami w konkursie jest 5 programów z serii Akademia Umysłu JUNIOR LATO pol-ang (wersja elektroniczna - laureaci na
wskazany adres mailowy otrzymają maila z linkiem do pobrania pełnej wersji programu). Opis nagrody znaleźć można klikając tutaj
2. Zdobywcą nagród w Konkursie są Uczestnicy, którzy w dniach 22 lipca - 12 sierpnia 2016 r. udzielą najciekawszych odpowiedzi na pytanie konkursowe. Każdy Uczestnik może podać tylko jedną odpowiedź. 
3. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie zopiniuj.blogspot.com do 7 (siedmiu) dni od zakończenia konkursu. 
4. Celem potwierdzenia chęci przyjęcia nagrody, powiadomiony Zdobywca powinien zgłosić się do Organizatora poprzez wiadomość prywatną w terminie 3 (trzech) dni od dnia ogłoszenia wyników, pod rygorem przepadnięcia prawa do nagrody.
5. Za przekazanie nagrody zwycięzcy odpowiedzialny będzie Partner Konkursu. 

§ 4 DANE OSOBOWE UCZESTNIKÓW KONKURSU

1. Warunkiem udziału w Konkursie jest podanie przez Uczestnika Konkursu prawdziwych danych osobowych, tj.: imienia, nazwiska oraz po podaniu wyników - adresu e-mail niezbędnego do przekazania nagrody.
2. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora. Dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia Konkursu oraz w związku z wydaniem nagrody.

§ 5 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem opublikowania go na stronie zopiniuj.blogspot.com


Czekamy na Wasze zgłoszenia. Powodzenia! 

10 komentarzy :

 1. Nasze wakacje z dzieckiem staramy się spędzać bardzo aktywnie. Przyjechaliśmy do dziadków, którzy niestety rzadko widują się ze swoim wnuczkiem. Poza tym robimy sobie jednodniowe wycieczki np do magicznych ogrodów, farmy iluzji, zoo, jura parku itd. Wybieramy sie również nad wodę. No i oczywiście odwiedzamy znajomych i rodzinkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! :) Cieszymy się, że bawisz się razem z nami :)

   Usuń
 2. Wakacje spedzam aktywnie spacery rowerowe wycieczki pikniki... i wiele wiele wiecej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! :) Uwielbiamy aktywność! Super, że dołączyłaś do zabawy! :)

   Usuń
 3. Wakacje spędzamy aktywnie, przede wszystkim na dworze, dzieci lubią być zmęczone, co skutkuje, że ładnie śpią a rodzice mogą się sobą cieszyć, Ale trochę lenistwa też potrzebujemy i poleżeć na plaży lubimy, zwiedzamy, edukujemy się i lepimy babki z piasku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie! Cieszymy się, że bawisz się razem z nami :)

   Usuń
 4. My spędzamy wakacje bardzo aktywnie ;) W tym roku byliśmy z dziećmi w górach, gdzie zdobywaliśmy szczyty naszych pięknych Gór Stołowych. Poza tym bardzo lubimy jeździć po pobliskich atrakcjach naszej pięknej Polski. Chętnie też uczestniczymy w wycieczkach rowerowych. A już obowiązkowo, praktycznie codziennie, odwiedzamy nasze miejskie place zabaw lub w czasie niepogody bawimy się w domku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasze góry są cudowne! :) Takie wycieczki są najlepsze! Dziękujemy za udział w zabawie!

   Usuń
 5. Wakacje z moimi dziećmi najchętniej spędziłabym na podróżach w czasie któwych moglibyśmy:
  1. Dowiedzieć się dlaczego niedźwiedzie polarne nie grają w piłkę z pingwinami.
  2. Sprawdzić czy na Wyspach Wielkanocnych Wielkanoc jest codziennie.
  3. Odwiedzić pingwiny z Magadaskaru.
  4. Tropić legendarne Yetii.
  5. Podziwiać niesamowite rzeźby w czasie Festiwalu Lodu w Harbinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! :) Cieszymy się, że bawisz się razem z nami!

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka