12 czerwca 2016

Vlepki - pomysł na skuteczną i tanią reklamę


Przygotowaliśmy dzisiaj dla Was troszkę luźniejszy niż zazwyczaj post o skutecznym pomyśle na tanią, a przede wszystkim trafiającą do każdego potencjalnego zainteresowanego reklamę - nie tylko bloga (choć w naszym przypadku tak), ale także np. firmy czy jakiegoś wydarzenia. Z pewnością każdy sposób na wykorzystanie VLEPEK będzie dobry! 


Nasz pomysł zrodził się w miejscu, którym jest drukarnia Booklet. To tam znaleźliśmy inspiracje na stworzenie vlepek z grafiką naszego bloga. A przecież to takie proste! Takie naklejki możemy przykleić dosłownie wszędzie - najlepiej w widocznym miejscu. Na laptopie, na telefonie czy nawet wręczyć komuś w prezencie, aby sam mógł zawsze zajrzeć na vlepkę i przypomnieć sobie od kogo ją dostał - choć to nie takie trudne, bo na naklejce jest wszystko co potrzeba... adres bloga! 


Zauważymy też, że projektowanie takiej vlepki to zaledwie kilka minut spędzonych z najprostszym programem graficznym. Ja użyłam do tego swojego ulubionego programu online, którego znam jak własną kieszeń, dlatego też każda zabawa z nim jest dla mnie czymś łatwym. Na początku ściągnęłam grafikę z darmowego hostingu zdjęć (np. www.pexels.com), które można dowolnie używać oraz w picmonkey.com z prostokąta stworzyłam kształt koła. Drukarnia Booklet tworzy także vlepki z różnych, nawet tych nietypowych kształtach, takich jak: gwiazdki, deltoidy czy wszystkie inne, które sobie wymarzymy mieć.  Tuż po wycięciu z grafiki koła miałam już przygotowane miejsce do pracy i od razu przystąpiłam do tworzenia napisu, dowolnie zmieniając jego położenie, a przede wszystkim czcionkę tak, aby była widoczna i o czym wiele ludzi zapomina... CZYTELNA. 

Nasz projekt vlepki
Oczywiście przed tworzeniem naszej vlepki dostaliśmy wszelkie materiały do pomocy w tworzeniu naszego projektu. Otrzymaliśmy prezentację oraz katalog, w którym wszystko po kolei było opisane: jak stworzyć dobrą naklejkę, jak zaprojektować vlepkę, aby odklejać całą jej zawartość, jak dopasować wymiary i odstępy między krawędziami. Wszystko oczywiście świetnie było zobrazowane, więc na pewno każdy laik dałby sobie z tym radę! 


Jak zauważycie i porównacie naklejki z projektem, to wyszły one trochę jaśniejsze, ale to zasługa filtru, którego użyłam w projekcie. Czasami się tak zdarza, że nijak on się ma z rzeczywistością i w rzeczywistości wgląda on lekko inaczej. Ale... nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo powstałe naklejki są jaśniejsze, lepiej widoczne i na pewno od razu zwracają na siebie uwagę. 


Powstałe naklejki wykorzystamy jako reklamę: tanią, skuteczną, a przede wszystkim trafiającą do ludzi w każdym wieku. W naszych rękach znalazło się aż 100 naklejek, które rozdamy znajomym, które sami wykorzystaliśmy np. do ozdobienia laptopa (sprzętu, na którym powstają wszystkie nasze posty), które także posłużą nam jako dodatek do nagród często przez nas wysyłanych, aby zawsze i w każdym miejscu Wam o nas przypominały! 


Niby taki prosty i tani sposób, a jednak bardzo mało popularny wśród sposobów na reklamę. Z czego to wynika? Nie mamy pojęcia, ale takie naklejki na pewno dołączmy do listy skutecznych patentów na reklamę. Vlepki nie tylko ładnie się prezentują, ale także są bardzo wytrzymałe i można je przyklejać na wszelkiego rodzaju nawierzchniach. Do tego nie blakną od słońca, czy też nie zmieniają swoich rozmiarów np. nie kurczą się. Co ważne taka vlepka pozostać może cały czas tak samo wyrazista i widoczna na lata. Dzięki czemu zostanie dłużej w rękach potencjalnego czytelnika niż nie jedna telewizyjna czy prasowa reklama. Warto pomyśleć o takiej formie reklamy, nie tylko ze względu na jej wytrzymałość, lecz także jak wspomnieliśmy wcześniej na niską cenę oraz trafianie odbiorców w każdym wieku. Choć wiadomo, że z naklejek bardziej ucieszą się maluchy i młodzież, ale skoro dziecko przyniesie taką vlepkę do domu, to i rodzic ją zauważy. Dlatego też warto to zauważyć i nie kierować się tylko tym, że naklejki nie są jeszcze popularnym sposobem na reklamę. 


Przyznamy się Wam szczerze, że na początku mieliśmy pewne wątpliwości czy naklejki spodobają się naszym czytelnikom. Ale już po kilku reakcjach zobaczyliśmy, że taka niezwyczajna forma reklamy bardzo przypadła do gustu wielu osobom. A skoro nasi czytelnicy są zadowoleni, to my jeszcze bardziej! Drukarnia Booklet, to wspaniałe miejsce, w którym powstają vlepki najwyższej jakości. Cieszymy się bardzo z tego, że nasz blog oraz nasi czytelnicy mieli okazję zapoznać się z wytworami ciężkiej pracy w drukarni. Naklejki sprawdziły i nadal sprawdzają się u nas świetnie jako skuteczna i przede wszystkim przejrzysta reklama naszego bloga! A jak Wam podobają się nasze naklejki? Śledźcie nasz fanpage i szukajcie okazji do zdobycia takich naklejek z grafiką naszego bloga! 

kod rabatowy na 10% - Bloger10
adres sklepu: online.booklet.pl

6 komentarzy :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka