17 lutego 2016

Zadanka do rysowanka z kotem perskim Wilhelmem - kreatywnie, zabawnie i kolorowo


W dniu dzisiejszym przychodzimy do Was z recenzją bardzo ciekawej, a przede wszystkim niezwykle kreatywnej książeczki, w której znajdziemy Zadanka do rysowanka z kotem perskim Wilhelmem. Książka pochodzi z internetowej księgarni - Sfinks i zakupić ją możecie już za niecałe 9 złotych klikając TUTAJ


Nawet nie wiecie z jaką radością nasza kuzynka lat 5 przyjęła taką niespodziankę, w postaci ciekawej i bardzo kolorowej książeczki. Od razu zaciekawiła się postacią głównego bohatera - kota, który nosi imię Wilhelm. Książka naszym zdaniem jest bardzo ciekawa dla każdego malucha i z pewnością można się spodziewać, że każde dziecko zainteresuję się zadaniami, które zostały umieszczone w książce. Warto też wspomnieć, że zadania nie są trudne, ale też wiążą się z ponudzeniem wyobraźni malucha. Każde zadanie jest bardzo prosto skonstruowane, dzięki temu książka nada się także dla dzieci, które dopiero co nauczyły się czytać. Z pewnością samodzielnie będą w stanie odczytać i zrozumieć przeczytane zadanie, a następnie przystąpić do jego rozwiązywania. Powiemy Wam, że zadania są bardzo ciekawe i jeśli już np. polegają na narysowaniu czegoś z pozoru normalnego, rzeczywistego i bardzo prostego, to całe zadanie jest skonstruowane i tak w ciekawy sposób. Opierając się na zadaniu z powyższego zdjęcia możecie zobaczyć, że dziecko tym razem ma do wykonania portret kota, ale... w lustrze. Dziecko może wtedy sobie wyobrazić minę lub np. pewne gesty kota, które mógłby wykonać przeglądający się w lustrze bohater. Myślę, że to wspaniała sprawa, gdyż autorzy książki odeszli od pewnych norm i pokazali jak można bawić się za pomocą świetnych dodatków w tym przypadku na przykład lustra. Na środku książeczki, na całych dwóch stronach umieszczone są naklejki, które służą do wykonywania pewnych zadań. Nie od dziś wiadomo, że każde dziecko uwielbia naklejać naklejki, co prawda naklejki są nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim uczą.. uczą i kształtują sprawność manualną, ale również i ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową. Naklejki są różne, każda z nich ma inny kształt, jedne są bardziej kolorowe, drugie mniej, ale wszystkie łączy jedno.. są wspaniałą zabawą i dobrze zagospodarują wolny czas każdego malucha. 


Nie ukrywamy, że książeczka bardzo spodobała się także nam i na pewno zaciekawiła nas zabawnymi, ciekawymi zagadkami, które wymagają od dziecka trochę zastanowienia się oraz przede wszystkim skorzystania z zasobów jego wyobraźni. Idea książeczki bardzo przypadła nam do gustu. Książka uczy kreatywności, samodzielnego myślenia, rozwija wiele umiejętności malucha, a tak naprawdę i do tego została bardzo pomysłowo stworzona. Książka do tego ma niewiele stron, choć wcale też i nie tak mało, ale w sam raz - tak aby nie zanudzić odbiorcy, a wręcz przeciwnie... zaciekawić oraz opowiedzieć pewnego rodzaju historię o głównym bohaterze zadań - kocie Wilhelmie.


Zadanka do rysowanka, to nie taka zwykła pozycja z ćwiczeniami dla malucha. Jest to zbiór kilku serii książeczek (dokładnie sześciu, a każda z nich opowiada o innym bohaterze), które zaciekawiają, rozwijają zdolności oraz przede wszystkim uczą przydatnych dziecku umiejętności. Przy kreatywnych zadaniach w roli głównej z kotem po prostu nie da się nudzić. Pomysłowo stworzona książka sprawia, że nauka nie zawsze musi być czymś nieprzyjemnym! Przeglądając strony zadań dostrzeżemy, że książka o perskim kocie jest bardzo ciekawą opowieścią o codziennym życiu niezwykłego zwierzaka, którego nie da się nie lubić. W dodatku cała opowieść została wpleciona w szereg zadań o nietypowym charakterze. Każde zadanie zostało skonstruowane w taki sposób, że dziecko ma przedstawioną w nim główną idee, ale to jak wykona zadanie zależy już tylko w całości od wyobraźni malucha. Już od pierwszych momentów zajrzenia do zadań poznamy i z pewnością polubimy postać sympatycznego kociaka. 

3 komentarze :

  1. Odpowiedzi
    1. dokładnie :) Sama bym się pobawiła w naklejanie i zmienianie życia tego kotka poprzez tworzenie go wyjątkowym zwierzakiem w książce :D

      Usuń
  2. Mały Mysz uwielbia takie ksiażki. Sam ma "Książkę pod tytułem" 2. Bardzo kreatywna i rozwijająca pozycja :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka