21 stycznia 2016

Szczęście do wzięcia - wzruszająca książka początkiem charytatywnej akcji


Od Wydawnictwa WAM otrzymaliśmy bardzo ciekawą książkę do zrecenzowania, jest ona interesująca, przynajmniej dla nas, z bardzo prostego powodu. Mianowicie jest to lektura, która w Ameryce rozpoczęła przepiękną akcję charytatywną polegającą na zbieraniu pieniędzy do słoików i przekazywaniu ich w ręce najbardziej potrzebujących. W Polsce książka pt. Szczęście do wzięcia okazała się także wspaniałym sposobem na wspieranie czytelnictwa wśród dzieci niewidomych. Przez co część środków ze sprzedaży książki właśnie o tym tytule bezpośrednio ze strony wydawnictwa trafi na rzecz niewidomych dzieci, które z pewnością będą niezmiernie szczęśliwe, że ktoś dał im okazję dotknąć i samemu przeczytać wybrane lektury pisane brajlem.


Szczęście... dla jednych to luksusowy samochód, świetne mieszkanie, sterta nowych, pachnących świeżością ubrań od najlepszego projektanta na świecie... dla drugich zaś, szczęście to po prostu możliwość przytulenia się do kogoś, rozmowa, ciepły posiłek, być może brak problemów i z pewnością rodzina, bo to właśnie i o niej w książce też możemy przeczytać. O wzajemnych stosunkach między ludźmi, o stracie kogoś bliskiego i o niesamowitych uczuciach, które tkwią w głównych bohaterach książki.


Główną bohaterką tej książki jest Hope, jest to młoda, ambitna i dążąca do sławy dziennikarka, którą wychowała adopcyjna mama, po tym jak znalazła ją w barze spędzając tam wigilijną kolację. 


Louise, tak ma na imię adopcyjna mama Hope. Dziewczynka od razu zżyła się z kobietą i postanowiły dać sobie szansę na założenie szczęśliwej rodziny. Od tamtej pory dziewczyna zaufała poznanej kobiecie. 


Hope ma na celu napisać artykuł, który zdobyłby ogromną popularność oraz przede wszystkim chce, aby jej osoba była doceniona za całokształt swojej pracy. Jednak Hope zupełnie nie ma pomysłu na nadzwyczajny artykuł, do tego jakby na złość życie płata jej figle... jej ukochana matka umiera. Hope czuje się samotnie, nie wie co ma ze sobą począć. Wydawać by się mogło, że nie spotka jej nic gorszego - a tu w Wigilijną noc Hope dowiaduje się o włamaniu do jej mieszkania, wszystko co w nim miała zostało skradzione, również i pieniądze na życie.

Nie miała już najmniejszych nadziei, była zrozpaczona. Jednak tego samego wieczoru dziewczyna pod drzwiami swojego mieszkania znajduje słoik z pieniędzmi, który wzbudza w niej ogromne zainteresowanie, a przede wszystkim chce bardzo podziękować osobie, która wsparła ją w potrzebie. Dziewczyna jednak nie wie kto był darczyńcą, bo słoik nie jest podpisany ani też nikogo nie spotkała pod drzwiami swojego mieszkania. Dodatkowo Hope odkrywa, że nie pierwsza otrzymała taką pomoc w postaci słoika z górą pieniędzy. Dowiaduje się, że to taka akcja, organizowana na szerszą skalę.


 Aby znaleźć osobę, która pomogła jej w potrzebie, Hope postanawia wszcząć własne śledztwo. W tym celu przepytuje znajomych, poznaje pewną rodzinę, która według jej ustaleń może być "podejrzana" o pomoc jej w trudnym momencie jej życia. Postanawia zorientować się w tej sytuacji i w tym celu udaje studentkę, aby mieć kontakt z rodziną. Jak myślicie czy trop Hope był dobry? Czy udało jej się w końcu poznać tajemnice bożonarodzeniowych słoików? Jak potoczyło się życie młodej dziewczyny? Jesteście ciekawi? Zapraszamy na stronę Wydawnictwa WAM, gdzie możecie zakupić dla siebie egzemplarz i poznać dalsze losy naszej głównej bohaterki! 
Powiem Wam, że książka nie jest dość spora objętościowo. Napisana jest bardzo prostym i zrozumiałym językiem, dzięki temu czyta się ją bardzo szybko, a przede wszystkim przyjemnie. Książka pt. Szczęście do wzięcia, we mnie, jako w czytelnikowi tej lektury wzbudza bardzo pozytywne emocje. Tyle ciepła i empatii nie przekazała mi jeszcze żadna inna książka. Czytając stronę po stronie dostrzegłam jakie głębokie uczucia ma w sobie ta książka, jak wiele chwil przelatuje nam między palcami, a my tak naprawdę nie zawsze się nad nimi zastanawiamy. Jeśli jesteś wrażliwa/wrażliwy, to ta książka na pewno wzbudzi w Twoich oczach łzy, bo jest to książka o cudownej akcji często ratującej życie ludziom w potrzebie. Jest to lektura także o uśmiechu i wzajemnym wsparciu, które właśnie ten uśmiech powoduje! 


Książka pt. Szczęście do wzięcia, to świetna pozycja, o miłości, o pomocy i o nadziei, którą każdy z nas może dać potrzebującej osobie. Jak zauważycie nie bez powodu główna bohaterka ma na imię Hope, czyli nadzieja! To właśnie Hope sprawia, że akcja zostaje nagłośniona i coraz więcej ludzi praktykuje zbieranie swoich drobniaków do słoików. To właśnie Hope - ta młoda i ambitna osoba jest nadzieją na ustanie trosk i zmartwień wielu potrzebujących ludzi, to właśnie być może dzięki jej notatce obudzą się w ludziach uczucia, rozbudzające wrażliwość na potrzeby innych. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka